KSIĘGARNIA KWALO
Produktów 0 szt. Koszyk
 

Emil, czyli kiedy szczęśliwe są psy, szczęśliwy jest cały świat

  • Typ: eBook w formacie PDF
  • Ilość stron: 220
  • Wersja elektroniczna - pliki PDF do czytania na komputerze
  • Rok wydania: 2009
  • Wysyłka darmowa
  • Wydawca: Zysk i Sk-a
  • Autor: Jędrzej Fijałkowski
  •  

Streszczenie ebooka

Emil, czyli kiedy szczęśliwe są psy, szczęśliwy jest cały świat – to ciepła i sympatyczna opowieść o dogu, który nagle pojawił się w życiu człowieka, stając się tego życia niezbędnym elementem. Opowieść o wzajemnym poznawaniu, rozmowach (tak, tak, ten pies rozmawia), o ludzkich i psich obyczajach, słabościach jednych i drugich, o tworzącym się związku psa z człowiekiem, który nigdy nie będąc przesadnym miłośnikiem zwierząt, nagle został postawiony wobec faktu, że ktoś na czterech łapach koniecznie chce zostać jego przyjacielem, nie odstępuje go na krok i wymaga wzajemności. Opowieść o próbach porozumienia dwóch odrębnych światów, które tak naprawdę wcale nie są odrębne.

Czy warto adoptować psa? Każdy właściciel takiej biedy opowie o niezmierzonej miłości, którą obdarzy Cię ona w zamian za kąt, miskę i ciepłe uczucia, które mu dałeś. Ale co, kiedy obiecany dog, który ma strzec twego domu samym swym majestatycznym wyglądem, okazuje się smutnym zwierzakiem ze śladami pogryzień na grzbiecie, z ogonem ciągnącym się jak zdeptany tren? Od takiego trzęsienia ziemi zaczyna się ta powieść i trzyma w napięciu do ostatniego zdania. Bo jej bohater, dog Emil, to zwierzak nieprzeciętny, który sprawi, że jego właściciel powie w końcu: dzień bez Emila - dniem straconym.

Dorota Jastrzębowska, redaktor naczelna miesięcznika "Mój Pies"

Spis treści

>Spis treści [217]/ SŁÓWKO PRZED... [5]/ Rozdział I PACHNIDŁO [7]/ Rozdział II ODBIÓR [17]/ Rozdział III POJAWIA SIĘ MARTYNA [31]/ Rozdział IV OPIS PSA EMILA [45]/ Rozdział V PIERWSZE DNI [59]/ Rozdział VI NIEFART OD POCZĄTKU [75]/ Rozdział VII PANIA FRANCISZKA [95]/ Rozdział VIII METAFIZYKA [113]/ Rozdział IX NIEFARTU CIĄG DALSZY [127]/ Rozdział X OSTRACYZM TOWARZYSKI [141]/ Rozdział XI SPACERY [159]/ Rozdział XII POTYCZKI I DĄSY [179]/ Rozdział XIII DZIEŃ ZWYCZAJNY [197]/ SŁÓWKO PO... [215]/