KSIĘGARNIA KWALO
Produktów 0 szt. Koszyk
 

Krynica Zdrój 2009. Informator

  • Typ: eBook w formacie PDF
  • Ilość stron: 137
  • Wersja elektroniczna - pliki PDF do czytania na komputerze
  • Rok wydania: 2009
  • Wysyłka darmowa
  • Wydawca: Rewasz
  • Autor: praca zbiorowa
  •  

Streszczenie ebooka

128 stron, 39 fotografii czarno-białych, 3 planiki miejscowości. Wkładka kolorowa z reklamami 4 strony. Kolorowy schemat tras narciarskich na Jaworzynie Krynickiej. W załączeniu kolorowy plan miasta w skali 1:12 500.

 

Doroczne wydanie popularnego informatora turystycznego. Wewnątrz znajdziemy kompletną informację o usługach turystycznych świadczonych w Krynicy i okolicach oraz opisy spacerów po uzdrowisku oraz proponowane wycieczki na okoliczne góry. Książka dzieli się na cztery części.

Pierwsza - to wiadomości praktyczne dotyczące Krynicy. Znaleźć w niej można informacje o krynickich zdrojach, klimacie, możliwościach noclegowych, sanatoriach, gastronomii, handlu i usługach oraz ważne telefony i adresy.

Część druga zaznajamia z historia i perspektywami uzdrowiska oraz - w formie opisu spaceru po mieście - obiektami wartymi obejrzenia w Krynicy.

 W części trzeciej opisujemy okoliczne miejscowości Krynicę Dolną, Słotwiny, Tylicz i Muszynkę (dwie pierwsze są dziś  dzielnicami Krynicy). Na koniec przedstawiamy propozycje dalszych wycieczek rowerowych, samochodowych i pieszych. Opisany jest m.in. Szlak Cerkwi Łemkowskich oraz wycieczka do Bardiowa na Słowację

 

Spis treści

OD WYDAWCY
INFORMACJE OGÓLNE O UZDROWISKU
Warunki naturalne; Wskazania lecznicze; Rodzaje zabiegów; Uzdrowiskowe urządzenia lecznicze; Przeciwwskazania; Wody lecznicze; Pijalnie wód mineralnych
INFORMACJEPRAKTYCZNE
Informacja turystyczna; Biura turystyczne i kwaterodawcy; Sanatoria; Hotele, pensjonaty i domy wczasowe; Schroniska i domy wycieczkowe; Urzędy i służby miejskie; Służba zdrowia i apteki; Kościoły; Instytucje kulturalne i społeczne; Imprezy kulturalne; Imprezy turystyczne i sportowe; Obiekty sportowe i wypoczynkowe; Wyciągi narciarskie; Sklepy i usługi sportowe; Banki i kantory; Restauracje, kawiarnie, lokale rozrywkowe, mała gastronomia; Ważniejsze sklepy; Usługi różne; Dla zmotoryzowanych; Komunikacja (uzdrowiskowa, PKP, PKS, taksówki)
O KRYNICY
Wczoraj, dziś i jutro Krynicy; Klimat, który sprzyja tworzeniu... (dwadzieścia lat Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krynicy i dziesięć lat Galerii „Pod Kasztanem”); Spacery po uzdrowisku
KRYNICADOLNA
SŁOTWINY
TYLICZ i MUSZYNKA
WYCIECZKI PIESZE
WYCIECZKI SAMOCHODOWE i ROWEROWE
DO BARDIOWA