KSIĘGARNIA KWALO
Produktów 0 szt. Koszyk
 

Podręcznik dla aktorów

  • Typ: eBook w formacie PDF
  • Ilość stron: 638
  • Wersja elektroniczna - pliki PDF do czytania na komputerze
  • Rok wydania: 2007
  • Wysyłka darmowa
  • Wydawca: Wojciech Marzec
  • Autor: Stephen Book
  •  

Streszczenie ebooka

Podręcznik dla aktorów. Technika Improwizacji dla profesjonalnych aktorów filmowych, teatralnych i telewizyjnych – to pierwsza i jedyna tego typu książka na polskim rynku wydawniczym adresowana do profesjonalnych aktorów, która pozwala doskonalić warsztat. Innowacyjna, autorska Technika Improwizacji Stephen Booka to droga do spontanicznej gry aktorskiej w tradycyjnych ramach filmu, teatru i telewizji. Lektura obowiązkowa dla nauczycieli gry aktorskiej i doskonały podręcznik dla amatorów i tych, którzy marzą o przygodzie z aktorstwem. Skarbnica wiedzy dla miłośników i zapaleńców tego niezwykle fascynującego i magicznego zawodu.

Recenzje:

Nareszcie wspaniały podręcznik dla aktorów i tych, którzy chcą być aktorami.
Ten podręcznik, to wielki przełom w nauce aktorstwa.
- Jan Machulski

Od czasu przymusowych lektur szkolnych unikam opasłych tomów. Z tym większą radością spieszę oświadczyć, że mój uraz nie dotyczy Podręcznika dla aktorów, który dowodzi, że to co długie nie musi być nużące… Trzeba jednak pamiętać, że nawet najpilniejsza lektura najlepszego podręcznika nie zastąpi talentu, pracowitości i… szczęścia. Próbować wszakże warto, zachęcam!
- Olaf Lubaszenko

To wspaniały przewodnik jak krok po kroku przejść od świata wyobraźni, przez fascynujące ćwiczenia, na scenę.
- Grażyna Wolszczak

Ten podręcznik niezwykle wyraziście pokazuje drogę, jaką powinien przejść kandydat na aktora, od najprostszych „zadań aktorskich\", świadomości własnego ciała, głosu poprzez dialog i podtekst - który jest niezwykle istotny, aż do budowania całej roli w spektaklu teatralnym czy filmie.
- Cezary Żak

Znakomita i jedyna na rynku polskim książka, która w przystępny sposób objaśnia zasady pracy aktora nad rolą. W połączeniu z talentem świetna dla laików jak i dla profesjonalistów.
- Ewa Gawryluk

W podręczniku tym znalazło się wiele cennych wskazówek dla tych, którzy zaczynają przygodę z aktorstwem. Ja zacząłem ją 20 lat temu i również znalazłem w nim coś dla siebie. Zaskakująco dużo praktycznych rad popartych autorytetem wybitnych osobowości. Pozycja, której człowiek interesujący się aktorstwem nie może przeoczyć. Gorąco polecam. Wielkie brawa.
- Tomasz Sapryk

Podręcznik dla aktorów. Technika Improwizacji dla profesjonalnych aktorów filmowych, teatralnych i telewizyjnych powinien znać każdy reżyser, aktor, instruktor teatralny. Reżyser - by wydobyć z aktora to, co najcenniejsze i nieprzewidywalne. Aktor - by w czasach szybkich produkcji filmowych i telewizyjnych zyskać pewność własnych działań. Instruktor teatralny - by w pełni zrozumieć charakter własnej pracy.
- Ewelina Góral

W polskich szkołach uczy się aktorstwa intuicyjnie, więc czekałem na taki podręcznik. Metoda Booka to spójny system… choć wymaga wytrwałości i wiary.
- Jerzy Gudejko

Żeby być aktorem... trzeba to kochać, żeby być aktorem... trzeba mieć talent, żeby być aktorem... trzeba znaleźć odrobinę szczęścia, żeby być... dobrym aktorem, trzeba od Pana Boga dostać wszystko wyżej wymienione. Aktorstwa nie można nauczyć się z samych książek, ale warto korzystać z wiedzy pisanej, aby odpowiedzieć sobie na ewentualne dręczące nas pytania, jeżeli w zasięgu wzroku nie mamy prof. Holoubka lub prof. Zapasiewicza. Jeżeli ktoś zamierza sięgnąć do książek, to Podręcznik dla aktorów. Technika Improwizacji... jest pożyteczny.
- Anna Korcz

W dobie szybkich produkcji telewizyjnych aktor musi wykazać się pełnym profesjonalizmem i spontanicznością działania. Podręcznik dla aktorów… pozwala w pełni doskonalić techniki gry aktorskiej.
- Jan Wieczorkowski

Spis treści

SŁOWO OD WYDAWCY
SPIS TREŚCI
WPROWADZENIE

CZĘŚĆ 1 ZACZYNAMY
1. Warsztaty

CZĘŚĆ 2 JAK IMPROWIZOWAĆ – PODSTAWOWA TECHNIKA IMPROWIZACJI
2. Podstawowe rozgrzewki
3. Fizyczne działanie
4. Wewnętrzne działanie
5. Działanie wokalne

CZEŚĆ 3 ZASTOSOWANIE IMPROWIZACJI W PRZYGOTOWANIU SCEN TEATRALNYCH, FILMOWYCH I TELEWIZYJNYCH
6. Improwizacja pierwszego stopnia w scenach scenariuszowych

CZĘŚĆ 4 IMPROWIZOWANIE PROFESJONALNYCH UMIEJĘTNOŚCI AKTORSKICH
7. Postać
8. Przesłuchania i castingi – zastosowanie improwizacji pierwszego stopnia
9. Emocje
10. Konflikt
11. Zgoda / akceptacja

CZĘŚĆ 5 ODGRYWANIE SCENARIUSZA WEDŁUG TECHNIKI IMPROWIZACJI
12. Cel sceny
13. Monologi i cel sceny
14. Zdobywanie finezji w wyborze celu sceny

Konkluzja
Załącznik A. Przykładowe łuki emocji nadrzędnej (dominującej)
Załącznik B. Przykładowe emocje i nastawienia
Załącznik C. Przykładowe łuki postaci
Załącznik D. Przykładowe werbalizacje nastawienia
Załącznik E. Sugerowane formaty warsztatów
Załącznik F. Tradycyjne zabawy dziecięce
Załącznik G. Warto wiedzieć
Przypisy
Podziękowania