KSIĘGARNIA KWALO
Produktów 0 szt. Koszyk
 

Sekty i nowe ruchy religijne

  • Typ: eBook w formacie PDF
  • Ilość stron: 356
  • Wersja elektroniczna - pliki PDF do czytania na komputerze
  • Rok wydania: 2009
  • Wysyłka darmowa
  • Wydawca: Salwator
  • Autor: Mariusz Gajewski
  •  

Streszczenie ebooka

Książka podejmuje refleksję nad zjawiskiem funkcjonowania społecznego nowych ruchów religijnych. Jest to praca o charakterze interdyscyplinarnym, owoc wieloletnich studiów Autora nad prezentowanym zagadnieniem (zarówno w wymiarze teoretycznym jak i praktycznym). Autor ze szczególnym skupieniem pochyla się nad patologią religii i religijności, z jaką spotykamy się w licznych kontrowersyjnych grupach kultowych.

W swej strukturze, formie i treści Książka świadczy o ugruntowanej wiedzy filozoficzno-teologicznej, psychologicznej i pedagogicznej autora. W sposób przystępny i niezwykle wprawny autor przeprowadza czytelnika przez meandry omawianego zagadnienia, ukazując filozoficzne i społeczne konteksty powstawania i funkcjonowania licznych sekt. Ujawnia również wewnętrzne struktury i mechanizmy psychologicznego wpływu sekt na ich członków. 

Wiedza i doświadczenie pracy z osobami uwikłanymi w grupy kultowe, okultyzm i New Age jakim legitymuje się autor, sprawiają, że książka nabiera wyjątkowej wartości i może być z powodzeniem wykorzystana przez czytelnika indywidualnego, jak i przez pedagogów, psychologów i wychowawców w ramach ich pracy wychowawczo-edukacyjnej.

ks. prof. Władysław Kubik SI

Spis treści

>Wprowadzenie  [5]/ >1. Nowe ruchy religijne, kościoły czy sekty? [7]/ >2. Zbawcze obietnice? [27]/ 3. Omamienie i destrukcja – kontrowersyjne sekty i ich przywódcy [45]/ 4. Metody rekrutacyjne sekt [70]/ 5. Manipulacja w sektach [91]/ 6. Sekty w Polsce [110]/ >7. Satanizm w Polsce i na świecie [124]/ >8. New Age – magiczna podróż w nieznane [140]/ 9. Sekty, młodzież, profilaktyka społeczna [157]/ >10. Świadectwa tych, którym udało się opuścić kontrowersyjne grupy kultowe [176]/ >11. Co zrobić, jeśli twoje dziecko pozostaje pod wpływem sekty? [211]/ >12. Zakończenie [214]/ >Aneks (Materiały źródłowe) [227]/ >Literatura tematyczna i cytowana [317]/